دانشگاه ترویس ریورز

trois rivieres university

دانشگاه ترویس ریورز
 • سال تاسیس :۱۹۶۹
 • نوع موسسه :دولتی/عمومی
 • تعداد دانشجویان :۱۴۵۰۰
 • رنکینگ کانادا :37
 • رنکینگ بین المللی :1582
 • شهر :ترویس ریورز
 • استان :کبک
 • تعداد پرسنل :1781
 • کشور :کانادا
 • زبان :فرانسوی
 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :October 1
 • مهلت ثبت نام ترم می :May 1
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر :February 1
 • واحد پول :دلار کانادا
 • سایت رسمی دانشگاه

تاریخچه دانشگاه ترویس ریورز کبک

دانشگاه ترویس ریورز کبک ( دانشگاه کبک – ترویس ریورز) یک موسسه آموزش عالی دولتی است که در سال ۱۹۶۹ تاسیس شد. محدوده جمعیتی شهر ترویس ریور کبک حدود ۵۰۰۰۰ تا ۲۴۹۹۹۹ نفر برآورد شده است. اولین پردیس بزرگ این دانشگاه یعنی Ringuet، در سال ۱۹۷۳ در مجاورت بلوار Recollets در نزدیکی مرکز شهر ترویس ریورز افتتاح شد. در طی سال‌های بعد، دانشگاه ترویس ریورز در خارج از شهر به بخش‌های مختلفی گسترش پیدا کرد. این دانشگاه در طی سال‌های ۱۹۷۳ تا ۲۰۰۹ با رشد و پیشرفت‌های زیادی به همراه چندین دوره نوسان کوتاه مدت رو به رو شد. دانشگاه ترویس ریورز دانشگاهی رسمی و معتبر است که توسط وزارت آموزش و پرورش کاملا شناخته شد. اعطای مدارک بالای علمی دانشگاه، موجب به رسمیت شناخته شدن دانشگاه شد. از جمله‌ی این مدارک، می‌توان به مدارک پیش از لیسانس (گواهی نامه‌های معتبر، دیپلم، مدرک کاردانی، مدرک پایه) و همچنین مدارک کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی در بسیاری از رشته‌های نوین و کارآمد روز، اشاره کرد. دانشگاه ترویس ریورز کبک دارای ۵۱ سال سابقه انتخابی پذیرش تحصیلی کانادا برای  دانشجو براساس سوابق تحصیلی است که این میزان پذیرش ۷۰٪ الی ۸۰٪ سهم زیادی در گزینش دانشجویان دارد.

اهداف کلی دانشگاه ترویس ریورز کبک

از آن جایی که دانشگاه ترویس ریورز دانشگاهی بسیار معتبر به حساب می‌آید، بنابراین اهداف کاربردی این دانشگاه مبتنی بر تاکید روی گسترش علم و فناوری در بسیاری از رشته‌های درسی است و شاید برخلاف دیگر دانشگاه‌ها که بر روی رشته‌ی خاصی تاکید دارند، این دانشگاه سعی دارد که در تمامی رشته‌های دانشگاهی خود، برنامه ریزی دقیقی ارائه دهد. حتی رشته‌هایی که شاید کمتر دانشگاهایی آن رشته را ارائه می‌دهند، مثل رشته مامایی که در واقع دانشکده و خوابگاهی جداگانه برای آن در نظر گرفته شده است. امکانات این دانشگاه از برنامه ریزی‌های علمی هم فراتر می‌رود وتجهیزات بسیاری را برای رفاه حال دانشجویان در نظر گرفته است. مثل مجموعه ورزشی دانشگاه ترویس ریورز که در سال ۱۹۹۵ افتتاح شد و فعالیت‌های ورزشی شامل استخر شنای المپیک و سالن‌های بدنسازی. علاوه براین مسیرهایی برای پیاده روی و پیست دوچرخه سواری ۱۰ کیلومتری در نظر گرفته شده است که از جنگل‌های پردیس‌ها عبور می‌کند.

دانشکده‌ های دانشگاه ترویس ریورز

نام دانشکدهتوضحات
دانشکده پزشکیدانشگاه ترویس ریور در پاییز سال ۲۰۰۴ اولین ورودی‌های های خود را در رشته‌های پزشکی ثبت نام کرد. بنیان این رشته براساس طرحی از دانشکده پزشکی آمریکا بود که از آن زمان سال به سال توسعه بیشتری یافته است. این دانشگاه هر سال حدودا ۲۵ دانشجو برای رشته پزشکی از سر تا سر کانادا و بقیه ورودی‌های خود را از از دانشجویان بین المللی می‌گیرد.
کایروپراکتیکاین دانشکده با داشتن این رشته که درواقع رشته‌‌‌ای جدید و کاربردی به شمار می‌رود، فن ماساژ را به دانشجویان می آموزد و دانشگاه هر ساله حدودا ۴۵ دانشجو برای این رشته ثبت نام می‌کند.
دانشکده مامایی  دانشگاه ترویس ریورز تنها دانشگاه استان کبک است که رشته مامایی دارد. با این حال این دانشگاه از زمان اولین ورودی‌های این رشته یعنی سال ۱۹۹۹هرساله فقط ۲۴ دانشجو ثبت نام می‌کند.
دانشکده مهندسیاز جمله رشته‌های مهندسی دانشگاه ترویس ریورز می‌توان به مهندسی شیمی، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک و … اشاره کرد.

مشاهیر و فارغ ‌التحصیلان دانشگاه ترویس ریورز

نام شخصسمت
Robert Aubin  سیاستمدار کانادایی (متولد ۲۶ مه ۱۹۶۰) که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ به عنوان عضو حذب دموکرات جدید در ترویس ریورز مشغول به فعالیت بوده است.
Pierre-Michel Auger  سیاستمدار کانادایی (متولد ۱۱ ژانویه ۱۹۶۳) که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ و دوباره از سال ۲۰۱۴ تا کنون عضو مجلس ملی در چامپلین بوده است.
Xavier Barsalou-Duval  سیاستمدار کانادایی (متولد ۱۰ نوامبر ۱۹۸۸) که در سال ۲۰۱۵ به عنوان نماینده انتخاباتی بوشرویل (Pierre-Boucher) مشغول به فعالیت شد.
Angèle Delaunois  نویسنده کانادایی (۱۷ نوامبر ۱۹۴۶) متولد فرانسه است. زادگاه او گرانویل (Granville) است ودر سال ۱۹۶۸ به کبک مهاجرت کرد. وی پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه ترویس ریورز به مدت ۱۰ سال در این دانشگاه به عنوان مدرس مشغول به کار شد و سپس بعد از نقل مکان به مونترال برای مجله ای با نام Protégez-vous فعالیتش را از سر گرفت.
Gilles Bouchard  گیلز بونچارد (متولد ۲۸ فوریه ۱۹۷۱) مربی هاکی روی یخ کانادایی است. او سابقه ۵ فصل مربی گری هاکی در رویان-نوردا را داشته است.
Marc-Yvan Côté  مارک-یوان کوته (۲۷ مارس ۱۹۴۷)، سیاستمدار سابق کبک و وزیر کابینه لیبرال کبک است. در سال‌های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۴ وزیر بهداشت و خدمات اجتماعی در Robert Bourassa  بود.
Jean Damphousse  سیاستمدار کانادایی (متولد ۲۴ ژوئن ۱۹۵۲) اهل کبک است. او در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ عضو مجلس شورای ملی ماسکینونژه (Maskinongé) بود.
Macsuzy Mondon  سیاستمداری که از اکتبر ۲۰۱۶ در کابینه سیشل به عنوان وزیر دولت محلی خدمت .کرده است
Roger Paquin سیاستمدار اهل کبک متولد (۲۴ ژوئیه ۱۹۴۷) که از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۳ در مجلس ملی کبک مشغول به فعالیت بوده است.
Donald Martel  سیاستمدار کانادایی که در سال ۲۰۱۲ به عنوان نماینده مجلس ملی کبک انتخاب شد.
  Michel Matte  سیاستمدار کانادایی (متولد ۱۲ دسامبر ۱۹۴۹) که در سال ۲۰۰۸ به عنوان نماینده پورتنوف (Portneuf) در مجلس ملی کبک به عنوان عضو حذب لیبرال انتخاب شد.
Rémy Trude  رمی ترود (متولد۲۰ آوریل ۱۹۴۸) استاد دانشگاه و سیاستمدار سابق کبک است.
Pierre Pettigrew   (متولد ۱۸ آوریل ۱۹۵۱) سیاستمدار و تاجر کانادایی است.
Jean-Guy Paré   (متولد ۲۴ نوامبر ۱۹۴۷) و شهردار سابق Pierre-les-Becquets از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ بوده است. وی پیش از این از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۳ در مجلس ملی کبک خدمت کرده بود.
Sam Hamad  سیاستمدار کانادایی (متولد ۱۷ ژوئن ۱۹۵۸) و عضو سابق مجلس ملی برای Louis-Hebert شهری در منطقه کبک بود. از دیگر فعالیت‌های او فعالیت به عنوان وزیر ترابری، وزیر اشتغال و همبستگی اجتماعی و فعالیت هایی از این قبیل می‌توان اشاره کرد.
Jean Rioux  جین روکس (متولد ۹ ژوئن ۱۹۵۳) مربی، تاجر و سیاستمدار اهل کبک که از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ به عنوان عضو پارلمان سن ژان خدمت رسانی کرد.
Fred Pellerin  فرد پلرین (متولد ۲۲ نوامبر ۱۹۷۶) موسیقی دان و ترانه سرای کانادایی است که جوایز زیادی را از آن خود کرده است.
Lysane Blanchette-Lamothe  سیاستمدار کانادایی (متولد ۷ آوریل ۱۹۸۴) که در سال ۲۰۱۱ به عنوان عضو انتخابی پیئرفاندز (Pierrefonds) انتخاب شد و برنارد پاتری(Bernard Patry.)، نماینده دیرینه لیبرال را شکست داد.

رنکینگ دانشگاه ترویس ریورز

رتبه بندی دانشگاه ترویس ریورز با توجه به رنکینگ‌های مختلف سال ۲۰۲۰ به شرح زیر است.

Times Higher Education  Us News
دانشگاه‌های جهان: ۶۱۰-۸۰۰
دانشگاه‌های نوپا: ۱۰۱-۱۵۰
بهترین دانشگاه‌های جهان: ۵۸۱

در زمینه‌های تحقیقی و پژوهشی نیز این دانشگاه همواره افتخارات بسیاری را کسب کرده، به طوری که در سال 2019 – 2020 به مقام 1525 در جهان دست یافته است

رشته‌ های تحصیلی در دانشگاه ترویس ریورز در مقاطع مختلف

در رشته مدیریت، دو شاخه کارشناسی ارشدِ مدیریت پروژه و نیز مدیریت کسب و کار و در مقطع دکترا مدیریت کاربردی از اصلی‌ترین رشته‌های مدیریت به حساب می‌آید. از آن‌جایی که آینده شهر کاملا وابسته به فارغ التحصیلان دانشگاهی است، از این رو این دانشگاه به شدت معتقد به برتری در زمینه پژوهش است و بسیاری از  شرکت‌ها و مراکز دولتی و یا خصوصی همواره از این دانشجویان حمایت کرده و همواره آماده پاسخگویی به نیاز دانشجویان هستند.

رشته‌های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد تاکید بیشتری بر روی رشته‌های مهندسی صنایع، بهداشت و ایمنی   و برق صنعتی دارد.

رشته‌های علوم پایه بر شش رشته اصلی تاکید دارد که عبارت است از: بیوفیزیک، شیمی، فیزیک، علوم بهداشت تجربی، ریاضیات کاربردی و علوم محاسبات و مطالعات زیست محیطی. هدف عمده این رشته‌ها پرورش دانشجویانی است که ‌بتوانند در مقطع دکترا درهمین دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

رشته‌های مربوطه به حوزه ادبیات و علوم انسانی بسیار متنوع است. این رشته‌ها عبارت اند از:

زبان و ادبیات فرانسه، مطالعات کبک، فلسفه، روانشناسی، الهیات، آموزش روان شناختی، گردشگری و تفریح. همچنین حوزه ادبیات و علوم انسانی در مقطع دکترا درس‌های متنوع و کاربردی را ارائه می‌دهد از جمله: آموزش، مطالعات کبک و فلسفه و روانشناسی. بسیاری از این رشته‌ها توسط واحدهای مختلفی حمایت و پشتیبانی می‌شوند.

سال تحصیلی در استان کبک به سه دوره پاییز، زمستان و تابستان تقسیم بندی می‌شود که هر کدام حدودا ۱۵ هفته به طول می‌انجامند. برای دریافت مدرک تحصیلی، دانشجو باید کل واحدهای درسی را گذرانده باشد و چنان چه دانشجویی در طول ترم، یکی از دروس را نتواند پاس کند، می‌بایست همان یک درس را برای ترم بعد خود بردارد نه اینکه کل ترم تکرار شود. واحدهای درسی کارشناسی ارشد معمولا ۴۵ واحد است که حداقل سه ترم به طول می‌انجامد. مدرک کارشناسی ارشد به همراه پایان نامه (نوع B) شامل نوشتن یک مقاله است که به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های پژوهشی خود را توسعه و بهبود بخشند. اما مدرک کارشناسی ارشد (نوع A) با هدف توسعه مهارت‌های عملی انجام می‌گیرد. این برنامه شامل فعالیت‌های مختلف یادگیری و نیز ارائه گزارشی درمورد مطالعات تحقیقی دانشجو است.

تعداد واحدهای درسی مقطع دکترا حداقل ۷۰ واحد و حداکثر ۹۰ واحد درسی است و حدودا در ۶ ترم ارائه خواهد شد. هدف از ارائه آموزش در مقطع دکترا، درک عمیقی از یک موضوع خاص در زمینه ای وسیع از رشته تحصیلی دانشجویان برآورد شده است. علاوه بر این، دانشجو باید حتما پایان نامه دکترا را برای تکمیل دوره تحصیلی خود ارائه دهد تا بتواند دریچه ای جدید از علم و دانش را در زمینه‌ی رشته انتخابی خود برای آیندگان باز کند.

 در ادامه نگاهی کوتاه به رشته‌ها و برنامه‌های کوتاه مدت دانشگاه ترویس ریورز می اندازیم:

نام رشتهحوزه  فعالیت و مدرک
هنر و علوم انسانی هنر و رسانه‌های جدید، هنرهای تجسمی، تاریخ، نمایش و تئاتر، فلسفه، ژئوماتیک
مدیریت حسابداری و علوم مدیریت، مدیریت (پردیس دروموندویل)، مدیریت منابع انسانی، بازاریابی، برنامه ریزی مالی، مدیریت عملیاتی، کنترل ترافیک بزرگراه کبک 
دوره‌های حرفه ای علوم محض و کاربردی، بهداشت و ایمنی شغلی  
زبان ها و ارتباطات زبان انگلیسی، ارتباطات کتبی، ترجمه، زبان فرانسه، مطالعات اسپانیایی
روانشناسی  آسیب شناسی روانی و اجتماعی، روانشناسی، پیری شناسی (کهولت سن)، پاتولوژی
علوم علوم محض و کاربردی، زیست شناسی پزشکی، علوم کامپیوتر، بهداشت و ایمنی شغلی، علوم محیط زیست، آموزش پیشرفته هوانوردی و جغرافیا
دانشگاه علوم حسابداری حسابداری و علوم مدیریت، حسابداری عمومی
علوم بهداشت زیست شناسی پزشکی، روانشناسی، بهداشت و ایمنی شغلی، سلامت روان، پرستاری، بهداشت عمومی، مامایی
دانشگاه علوم اجتماعیشناسایی و درمان آسیب های روانی-اجتماعی، روانشناسی، پیری شناسی
آموزشحمایت و مراقبت از کودکان (کودک یاری)، آموزش پیش دبستانی و ابتدایی، آموزش هنر و ادبیات برای دانش آموزان  

رشته‌ های تحصیلی در دانشگاه ترویس ریورز در مقطع لیسانس و دکترا

هنر و علوم انسانی لیسانس آموزش هنر (هنرهای تجسمی، درام)، لیسانس هنر در آموزش متوسطه، لیسانس هنرهای تجسمی، لیسانس هنرهای تجسمی (رسانه جدید)، لیسانس ارتباطات اجتماعی، لیسانس اجتماعی، لیسانس تاریخ، لیسانس فلسفه
مدیریتلیسانس مدیریت بازرگانی
دوره های حرفه ایلیسانس آموزش متوسطه: علم و فناوری، لیسانس آموزش متوسطه: ریاضی، لیسانس مهندسی صنایع، لیسانس مهندسی مکانیک، لیسانس مهندسی مکانیک (پردیس دروموندویل)، لیسانس مهندسی مکانیک (تمرکز مهندسی مکاترونیک)، لیسانس مهندسی برق، لیسانس مهندسی برق (تمرکز مهندسی کامپیوتر)
زبان و ارتباط لیسانس ارتباطات اجتماعی، لیسانس آموزش زبان دوم، لیسانس ترجمه، لیسانس مطالعات فرانسه (زبان و ارتباطات)، لیسانس مطالعات فرانسه (زبان و مطالعات ادبی)، لیسانس مطالعات فرانسه (مطالعات ادبی)
روانشناسی لیسانس آموزش و پرورش در آموزش های ویژه و اجتماعی، لیسانس روانشناسی، لیسانس آموزش روانشناسی
مهندسی کارشناس بیوشیمی و بیوتکنولوژی، لیسانس زیست شناسی پزشکی، لیسانس شیمی، لیسانس شیمی (پزشکی قانونی)، لیسانس مهندسی صنایع، لیسانس مهندسی مکانیک، لیسانس مهندسی مکانیک (دروموندویل)، لیسانس مهندسی مکانیک (تمرکز مهندسی مکاترونیک)، لیسانس مهندسی برق، لیسانس مهندسی برق (تمرکز مهندسی کامپیوتر)، لیسانس جغرافیای محیطی، لیسانس علوم کامپیوتر، لیسانس رشته کینزولوژی، لیسانس ریاضی، لیسانس فیزیک، لیسانس علوم زیستی و اکولوژیک، لیسانس ریاضیات، لیسانس علوم کامپیوتر، لیسانس فیزیک
دانشگاه علوم حسابداری              لیسانس حسابداری (پردیس دروموندویل)
دانشگاه علوم بهداشت لیسانس زیست شناسی پزشکی، لیسانس آموزش و پرورش در تربیت بدنی و بهداشت، لیسانس رشته کینزولوژی، لیسانس مامایی، لیسانس روانشناسی، لیسانس آموزش روان شناسی (کبک)، لیسانس پرستاری (افتخارای پردیس دروموندویل)، لیسانس علوم پرستاری، لیسانس علوم بهداشتی (کاردرمانی)، لیسانس پرستاری (آموزش اولیه)، لیسانس پرستاری (پیشرفته)
آموزش لیسانس آموزش هنر (هنرهای تجسمی، درام)، لیسانس آموزش متوسطه، لیسانس آموزش و پرورش در آموزش های ویژه و اجتماعی، لیسانس آموزش و پرورش در آموزش های ویژه و اجتماعی، لیسانس آموزش پیش دبستانی و تحصیلات ابتدایی، آموزش لیسانس تحصیلات متوسطه فرانسه، لیسانس آموزش در جهان اجتماعی و فرهنگی، لیسانس آموزش و پرورش در تربیت بدنی و بهداشت، لیسانس آموزش زبان دوم، لیسانس آموزش روان درمانی، لیسانس آموزش روان شناسی (کبک)، لیسانس ریاضیات و آموزش متوسطه ریاضی

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه ترویس ریورز کبک

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکترا دانشگاه ترویس ریورز کانادا هستند، می‌بایست مدرک کارشناسی و یا مدارک معتبری را با حداقل ۵ سال سابقه مطالعاتی و یا دیپلم رسمی و معتبر معادل مدرک کارشناسی دانشگاه داشته باشند. اگر دانشگاه تشخیص دهد تعدادی از واحدهای درسی که دانشجو که در مدرک تحصیلی این شخص وجود دارد، با دروس دانشگاهی ترویس ریورز همخوانی ندارد یا معادل سازی نمی‌شود، دانشجو موظف است دوره‌هایی را مبنی بر معادل سازی درس‌های خود بگذراند. همچنین مدارک دانشجو در صورتی که به یکی از زبان‌های انگلیسی و یا فرانسوی نباشد می‌بایست ترجمه شوند. مدارک و اسناد مورد نیاز پذیرش در دفتر ثبت موجود هستند و دانشجویان می‌توانند به صورت دستی و یا از طریق ایمیل برای پذیرش اقدام کنند.

درباره مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا و اینکه چگونه اپلای کنیم بیشتر بخوانید.

مسئولان دانشکده و پذیرش، بخش اطلاعات، مشاوران مالی و شخصی برای پاسخگویی به سوالات احتمالی دانشجویان، همواره مشغول به خدمت رسانی اند. دغدغه اصلی این مسئولین کمک به حل مشکلات دانشجویان در فرایند درخواست اخذ پذیرش برای آسان نمودن امر پذیرش و همچنین زندگی در این شهر است. توجه داشته باشید که برای بررسی درخواستتان باید مبلغی را پرداخت کنید:

 • هزینه برای درخواست آنلاین: ۴۶.۱۶ دلار
 • هزینه برای درخواست کاغذی: ۶۹.۲۳ دلار

متقاضیان باید توجه داشته باشند که فرایند بررسی درخواست اخذ پذیرش ممکن است حتی تا سه ماه طول بکشد. به طور کلی فرایند پذیرش در دانشگاه ترویس ریورز چندان کار دشواری نیست اما با این حال دانشجویان در صورتی که به مشکل برخورد کردند، می‌توانند با قسمت مربوط به پذیرش دانشگاه تماس بگیرند. متقاضیانی که درخواست پذیرش آن‌ها با موفقیت انجام شود، یک شماره پیگیری دریافت خواهند کرد تا بتوانند نتیجه درخواست خود را بررسی کنند.

دانشجویان پس از دریافت نامه پذیرش در دانشگاه ترویس ریورز برای تحصیل به کانادا نیا به ویزا دارند. مدارک مورد نیاز برای ویزای موقت در کانادا به شرح زیر است:

 • گذرنامه معتبر
 • هزینه درخواست ویزا
 • اثبات بودجه بودجه کافی برای زندگی در کانادا
 • معاینه پزشکی

برای اطلاع بیشتر درباره هزینه تحصیل در کانادا روی لینک کلیک کنید.

مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه ترویس ریورز

از آن‌جایی زبان دانشگاه ترویس ریورز فرانسوی است، بنابراین متقاضیان این دانشگاه می‌بایست سطح خاصی از زبان فرانسوی را بلد باشند.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا برای مقطع کارشناسی :

 • مدرک دیپلمی که حداقل مربوط به ۱۳ سال گذشته باشد.
 • مدرک کارشناسی زبان فرانسوی
 • کپی از آخرین مدرک تحصیلی
 • تسلط به زبان فرانسوی

مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی ارشد:

 • مدرک چهارسال دوره کارشناسی
 • اتمام دوره های آموزشی مورد نیاز
 • تسلط به زبان فرانسوی

برای اطلاعات بیشتر درباره دوره زبان در کانادا روی لینک کلیک کنید.

ددلاین اپلای دانشگاه ترویس ریورز

در جدول زیر تقویم آموزشی دانشگاه ترویس ریورز را مشاهده می کنید اما دقت داشته باشید که تاریخ ها ممکن است بر اساس سال تحصیلی، رشته تحصیلی، دانشکده مورد نظر و سایر موارد دیگر متفاوت باشد بنا براین لازم است برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه ترویس ریورز ایالت کبک مراجعه فرمایید.

تاریخ‌های مهممهلت ها
ثبت نام ترم پاییزی برای سال ۲۰۲۰۲۹ فوریه
ثبت نام دانشجویان جدید الورود۲۷ اوت ۲۰۲۰
جشن ورود به دانشگاه (برای دانشجویان جدید الورود)۲۷ اوت ۲۰۲۰
شروع اولین جلسه ترم پاییز۲ سپتامبر ۲۰۲۰
مهلت ثبت نام برای یک یا چند دوره۹ سپتامبر ۲۰۲۰
مهلت حذف دروس بدون ذکر سوابق دانشگاهی و با عنوان عدم پرداخت شهریه      ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰
هفته مطالعاتی / فرجه دانشجوییاز ۲۶ اکتبر تا ۳۰ اکتبر
پایان ترم پاییز۱۵ دسامبر ۲۰۲۰
مهلت پایانی ثبت نام ترم پاییز۱ می
مهلت پایانی ثبت نام ترم بهار۱ فوریه
مهلت پایانی ثبت نام ترم زمستان۱ اکتبر
برنامه‌های سهمیه بندی در مقطع کارشناسی      ۱ مارس برای ترم پاییز
برنامه‌های تکمیلی۱ فوریه برای ترم پاییز

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه ترویس ریورز

به طور کلی دانشگاه ترویس ریور دو نوع خوابگاه را برای دانشجویان در نظر گرفته است. در محوطه دانشگاه و خارج از محوطه دانشگاه.

خوابگاه‌های داخلی دانشگاه ترویس ریور:

دانشگاه ترویس ریور به دلیل نزدیک بودن محل سکونت دانشجویان با کلاس درس، کاهش هزینه حمل و نقل برای رفت و آمد و کاهش اتلاف وقت، خوابگاه‌هایی را در محوطه خود دانشگاه ترویس ریورز در نظر گرفته است :

نام خوابگاه  اطلاعات خوابگاه‌ها
خوابگاه لاج (Le Gîte)این خوابگاه حدودا ۱۰۸ اتاق ظرفیت دارد
خوابگاه پردیس ۱۹۹۷این خوابگاه ۶ اتاق دارد که همگی مبله شده و مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش‌ هستند. ضمنا اتاق‌های ۲ خوابه در طبقه‌های پایین برای افراد معلول نیز در نظر گرفته شده است.
خوابگاه خودگردان مامایی Aubergeاین خوابگاه خودگردان مخصوص دانشجویان مامایی است که شامل دو آپارتمان است. این خوابگاه سالن مطالعه، حمام و دیگر امکانات را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

خوابگاه ‌های خارج دانشگاه ترویس ریورز

نام خوابگاهامکانات هزینه در ماه شماره تماس
Jean- Michel Larocheمبل، یخچال، سیستم گرمایشی، پارکینگ، لباسشویی، سالن غذاخوری، نزدیک به ایستگاه اتوبوس ، کارگاه کامپیوتر ۳۷۵ دلار۸۱۹۶۹۷۵۱۸۷
Lemay Andreeمبل، یخچال، سیستم گرمایشی، پارکینگ، لباسشویی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس ، کارگاه کامپیوتر۳۸۵ دلار۸۱۹۶۰۹۲۹۱۳
Philibert pascalمبل، یخچال، سیستم گرمایشی،  لباسشویی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس ، کارگاه کامپیوتر، فروشگاه مواد غذایی۳۶۰ دلار۸۱۹۴۴۸۴۴۴
Michele Brouillardمبل، یخچال، وسایل گرمایشی، پارکینگ، کارگاه کامپیوتر، فروشگاه مواد غذایی۴۵۰ دلار۸۱۹۸۱۸۹۶۳۶
Habec Immobilier inمبل، یخچال، سیستم گرمایشی، پارکینگ، لباسشویی، سالن غذاخوری، نزدیک به ایستگاه اتوبوس ،۳۷۵ دلار۸۱۹۳۷۲۶۷۹۸
Gaetan Doyonیخچال، وسایل گرمایشی، لباسشویی، پارکینگ، فروشگاه مواد غذایی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس۳۸۰ دلار۸۱۹۶۹۶۸۰۴۸
Michael Sevignyیخچال، وسایل گرمایشی، لباسشویی، فروشگاه مواد غذایی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس۳۴۰ دلار۸۱۹۳۸۳۸۶۰۹
Denis lyneیخچال، وسایل گرمایشی، لباسشویی، فروشگاه مواد غذایی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس۳۲۵ دلار۸۱۹۶۹۸۶۲۵۶
Helene – Blouinمبل، یخچال، وسایل گرمایشی، پارکینگ، فروشگاه مواد غذایی، لباسشویی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس۳۴۰ دلار۸۱۹۳۷۰۴۹۸۷
Baribeau Claudeمبل، یخچال، وسایل گرمایشی، لباسشویی، پارکینگ، کارگاه کامپیوتر، فروشگاه مواد غذایی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس، سالن غذاخوری۳۷۰ دلار۸۱۹۶۰۹۷۷۷۸
Forcier sylvieمبل، وسایل گرمایشی، پارکینگ، لباسشویی، تلویزیون،  فروشگاه مواد غذایی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس، سالن غذاخوری۳۸۰ دلار۸۱۹۸۴۰۲۹۶۸
Prud homme, lucمبل، وسایل گرمایشی، لباسشویی، کارگاه کامپیوتر، تلویزیون، فروشگاه موادغذایی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس، سالن غذاخوری۳۰۰ دلار۸۱۹۶۶۸۳۳۹۹
Lemay Andreeمبل، یخچال، سیستم گرمایشی، لباسشویی، پارکینگ، کارگاه کامپیوتر، فروشگاه مواد غذایی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس۳۱۰ دلار۸۱۹۶۰۹۲۹۱۳
Grandmint Reneمبل، سیستم گرمایشی، لباسشویی، پارکینگ، کارگاه کامپیوتر، تلویزیون، فروشگاه مواد غذایی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس۳۷۵ دلار۸۱۹۶۹۶۰۴۳۸
Dufresne Lalonde Carmenمبل، وسایل گرمایشی، پارکینگ، کارگاه کامپیوتر، لباسشویی، فروشگاه موادغذایی، تلویزیون۲۲۵ دلار۸۱۹۳۷۳۹۴۵
Desiree Dihaمبل، وسایل گرمایشی، ماشین لباسشویی، پارکینگ، کارگاه کامپیوتر، فروشگاه موادغذایی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس، سالن غذاخوری۲۵۰ دلار۸۱۹۶۹۹۳۸۶۴
Arseneault  Marcیخچال، وسایل گرمایشی، ماشین لباسشویی، پارکینگ، کارگاه کامپیوتر، فروشگاه موادغذایی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس، سالن غذاخوری۳۸۰ دلار۸۱۹۳۸۴۳۴۰۵
Nataly Garcia et Rene Rheaumeیخچال، ماشین لباسشویی، پارکینگ، فروشگاه مواد غذایی، نزدیک به ایستگاه اتوبوس۴۰۵ دلار۵۱۴۵۸۱۵۴۲۰

شهر دانشگاهی ترویس ریورز

ترویس ریورز به علت توجه شهرداری منطقه‌ای، به کیفیت بالای زندگی دست یافته است. ساکنان این شهر می‌توانند زندگی بسیار آرام و به دور از استرس‌ها و تنش‌های روزانه داشته باشند. برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر در تمامی فصول سال، دانشجویان را برای ساعاتی در هفته از جو مطالعاتی خارج می‌کند. وجود فستیوال‌ها، جشن‌های فوق‌العاده و تورهای فرهنگی و گردشگری می‌تواند تفریحی سالم برای تمامی سلیقه‌ها و در همه‌ی سنین باشد. در مرکز شهر وجود رستوران‌ها، کافه‌ها، مغازه‌ها، موزه‌ها و تئاترها گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. به علت رونق اقتصادی این شهر قیمت خانه‌ها و آپارتمان‌ها در مقایسه با شهرهای دیگر کبک مانند مونترال، لاوال و لونگویل کمی بالاتر است. شهر ترویس ریورز هر ساله یک جشنواره ۱ روزه تابستانی برگزار می‌کند که بسیار معروف است و هر ساله بیش از ۳۰۰ هزار گردشگر را به خود جذب می‌کند. ترویس ریورز در سال ۲۰۰۹ به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا شناخته شد. این شهر همچنین میزبان جشنواره بین المللی پوزی، (Poésie) یک جشنواره بین المللی شعر است، لذا این شهر به پایتخت شعر کبک نیز معروف است. در کل ایالت کبک یکی از زیباترین مکان ها برای گردشگران خواهد بود.

برای اطلاع بیشتر درباره کالج های کبک روی لینک کلیک کنید.

درادامه به برخی از این مکان‌های گردشگری میپردازیم.

مناطق دیدنی برای گردشگران و علاقمندانبرخی از ویژگی های این مکان‌ها
اوبسرواتوار دلا کپیتل رصدخانه‌ای در طبقه سی و یکم ساختمان ماری گیار که می‌توانید تاریخچه‌ای تصویری از شهر کبک را در آن به تماشا بنشینید
آبشار مونمورانسیاین آبشار با 83 متر ارتفاع، حدود 30 متر از آبشار نیاگارا بلند تر است.
دشت آبراهامیکی از پارک‌های تفریحی ترویس ریورز که جزو مناطق تاریخی کانادا به حساب می آید چرا که نیروهای فرانسوی در سال 1759 میلادی طی جنگی نیم ساعته در این مکان از ارتش بریتانیا شکست خوردند.
هتل یخی (Hôtel de Glace)یکی از مناطق گردشگری در زمستان، که به گردشگران توصیه می شود به این هتل کریستالی سری بزنند.
لو شتو فرانتونک  هتل تاریخی لو شَتو فرانتونَک  (Le Château Frontenac) قلعه ای بسیار زیبا که علاوه بر بازدید، می توانید در آن اتاقی را برای اقامت چند روزه رزرو کنید.
کلیسای نتردام کبک  کلیسایی با معماری حیرت انگیز و تماشایی که در سال 1647 ساخته شده و بارها بر اثر آتش سوزی از بین رفته و دوباره بازسازی شده است.
موزه اورسولین  یک موزه تاریخی و هنری برای عاشقان هنر و تاریخ در فرهنگ های مختلف. در این موزه حدود 30 هزار اثر دست ساز نگه داری می شود.